Прослава на сината нијанса, & Other Stories ни носи сини модни парчиња

За крајот на зимата, модната марка & Other Stories ни нуди широк избор на модни парчиња во сина нијанса.

Нијансите се движат од светлосини, преку пастелни и нежни сини тонови, до подлабоки морски нијанси. Во новата колекција има за секого по нешто во „кежаул“ стил – џемпери, комбинезони, фустани со макси должина, кошула-фустани, палта…Сепак, акцентот е на тексасот кој е хит за 2020 година.

Во продолжение погледнете дел од новата понуда.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...