Прв поглед на есенската колекција од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Стилот од 70-те години се инспирација за новата колекција на модната марка Манго за сезоната есен/зима 2019. 
Матилда Бренди е главно лице на кампањата која е насловена Those Wonderful 70s.

Акцентот е на миди фустаните со колоритен принт, здолништата од тексас и ретро фармерки. Ѕвезди на сезоната се кожените каубојски чизми и впечатливите токи инспирирани од вестерн стилот. Во продолжение погледнете го едиторијалот Those Wonderful 70s.

x

Check Also

Новогодишна кампања на Pull & Bear: Еве што предлагаат за дотерување во празничната сезона

Holiday 2019 party е името на новогодипната кампања на модната марка Pull & Bear. Моделите ...