Прв поглед на мебелот произлезен од соработката на Икеа и Том Диксон

Дизајнираниот мебел од соработката на шведскиот гигант Икеа и славниот дизајнер Том Диксон ќе биде во продажба на почетокот на февруари, а од првите фотографии се гледа дека „парчињата“ од колекцијата DELAKTIG се модерни и многу посакувани.

Диксон и IKEA ја направија новата колекција пред се модерна, но и со прифатливи цени.

Софите се надополнети со корисни детали, како што се наслоните за раце, светилки и масички, па опции за различни комбинации има повеќе.

Во продолжение погледнете мал дел од новата колекција со мулти-функционален концепт.

 

 

x

Check Also

Државна Лотарија го додели првиот МИНИ од инстант лозот МИНИ и МАКСИ

Најновиот инстант лоз на Државна лотарија на Македонија наречен МИНИ и МАКСИ ...