Прв поглед на очекуваната Erdem x H&M колекција

Следбеничките на модните трендови едвај ја чекаат новата колекција на H&M остварена во соработка со Erdem која на полиците ќе се појави на 2-ри ноември.

На Интернет се појавија првите неколку фотографии од очигледно фантастичната колекција.

Миди фустан со нагласени ракави со цветен принт – тоа е модното парче кое ќе биде едно од најбараните. Потоа, тука се војничките чизми неочекувано украсени со цветови и елегантните балетанки украсени со кристалчиња.

Белата раскошна блуза од чипка исто така го привлекува вниманието, а впечатлива на неа е особено крагњата во викторијански стил.

x

Check Also

Што открива за вас вашата омилена чоколада

Која чоколада ви е омилена? Секој вкус открива по некоја човечка карактеристика. ...