Прва фотографија на кралицата Елизабета по изолацијата

Кога страста е силна не постојат граници, па дури ни кога е во прашање возраста.

Кралицата Елизабета на полни 94 години ја покажа својата страст кон коњите.

Станува збор за прва фотографија на кралицата која излезе во јавност по изолацијата во периодот на коронакризата. Фотографијата е направена на имотот Виндзор, најомилен од нејзините резиденции, каде кралицата со сопругот ги поминува деновите на домашна изолација.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...