Прва пролетна колекција на & Other Stories, во нијанса на ф’стак

Модната марка & Other Stories веќе не подготвува за првите пролетни денови. Акцентот во новата колекција е на нијасната ф’стак. 
Време е за промена на сезоната, и едвај ја чекаме оваа промена! Но првите пролетни денови се сеуште свежи, затоа & Other Stories ни сугерираат модни комбинации со ролки и панталони, елегантни палта и комбинезонки, сите во прекрасна зелена нијанса. 
Комбинирајте ги со модни парчиња во неутрални тонови, а најдобро „одат“ со белата боја. 

x

Check Also

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд Скопје

Ѕвездата Јана Бурческа, писателката Ксенија Николова, дизајнерката Стефанија Насеска и ракометарката Викторија ...