Пржени гаџети

Претворете ги вашите омилени гаџети во крцкави деликатеси.

06
Што велите за добро испржен Ајфон или вкусен и крцкав лаптоп. Скап експеримент на фотографот Хенри Харгривс.

03
Ова е само една од креативните лудории на Хенри кој професионално се занимава со модна фотографија во неговото студио во Бруклин. По потекло од Нов Зеланд, овој помалку „откачен“ фотограф кој своите гаџети ги претвори во крцкави задоволства докажа дека мажите и не се’ така лоши во кујната.

04

Можеби пржениот таблет е повкусен од вашите омилени пилешки медаљони, а дополнително и калориската вредност е помала.

08

 

07

М.Р.

x

Check Also

Удобно, топло, празнично – уживајте филмски пред малите екрани со кристално чиста слика на FAVORIT телевизорите

Не постои подобар начин за релаксација со семејството, од уживањето во празничната ...