Pull & Bear лансираа козметичка линија за млади

На задоволство на фановите на модната марка Pull & Bear лансирана е првата „бјути“ колекција дизајнирана за млади која оваа есен ќе се најде во продавниците на Pull & Bear.

Освен декоративна козметика која вклучува кармини и сајеви за усни, сенки и лакови за нокти, колекцијата содржи и неколку производи за нега – балзам за усни, крема за раце и маска за лице.

Нијаните се трендовски и младешки, а тука се и класиците од типот на црвен кармин, црн туш за очи и лакови за нокти во боја на кожа.

Цените се многу пристапни.

x

Check Also

Совети за совршена шминка според формата на очите

Не постои универзален начин на шминкање, особено кога станува збор за очи. ...