Работи кои најчесто забораваме да ги земеме на годишен одмор

Истражувањата покажуваат дека дури 40 отсто од луѓето кога се пакуваат за одмор забораваат да земат најмалку една работа која им е потребна.

Колку и да звучи неверојатно, според британското истражување само британските туристи трошат над 118 милиони фунти годишно за да ги купат работите што заборавиле со себе да ги понесат на одмор.Според истото истражување, докажано е дека 40 отсто од луѓето забораваат најмалку една работа.

 А еве ги 5-те нешта кои најчесто забораваме да ги спакуваме. Земете ги предвид кога ќе се пакувате.

5-то место

Паста за заби

4-то место

книгите кои сакавме да ги читаме

3-то место

Третото место го делат кремите за сончање и очилата за сонце

2-ро место

На второ место е полначот за мобилниот телефон

1-во место

Најмногу се забораваат омилените чевли (обувки).

x

Check Also

Диетата на Џенифер Лопез, еве што јаде за да остане во топ форма

Пејачката и танчарка, која наскоро ќе наполни 51 година, има тонирано и ...