Работно време на Скопје Сити мол за време на Велигденските празници

Скопје Сити мол ги известува сите посетители дека за време на Велигденските празници ќе работи со скратено работно време. Празничниот режим на работа се однесува на деновите петок, недела и понеделник и тоа по следниот распоред и саатница.

Продавници, игротека и брза храна:

Петок 06.04.2018 – ќе се работи со регуларно работно време

Недела 08.04.2018 – од 12:00 до 20:00 часот

Понеделник 09.04.2018 – ќе се работи со регуларно работно време

Кино, боулинг, кафетерии и ресторани:

Петок 06.04.2018 – ќе се работи со регуларно работно време

Недела 08.04.2018 – од 12:00 до 01:00 часот

Понеделник 09.04.2018 – ќе се работи со регуларно работно време

Хипермаркет:

Петок 06.04.2018 – ќе се работи со регуларно работно време

Недела 08.04.2018 – од 10:00 до 20:00 часот

Понеделник 09.04.2018 – ќе се работи со регуларно работно време

x

Check Also

Ексклузивните производи на Fashion Group поблиску до вас – отсега и преку мобилна апликација

Светските брендови Desigual, Diesel, Geox, Guess, Inuikii, Levi’s, Mango, Parfois, Premiata, Replay, ...