РАМСТОР МОЛ ГО ОДБЕЛЕЖУВА СВЕТСКИОТ ДЕН ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНИТЕ: Испратете фотографија од вашето милениче и добијте вредносен ваучер

4 октомври е светски ден за заштита на животните. По тој повод, Рамстор мол организира фото конкурс.

Учество на конкурсот можат да завземат сите лица кои чуваат домашни миленичиња.

За учество во фото конкурсот, потребно е во периодот од  29 септември до 1 октомври до 12 часот, фотографиите од миленичињата да се испратат во порака на Facebook профилот на Рамстор мол. На 1ви октомври во 14 часот, Рамстор мол ќе објави албум од фотографиите јавно,  гласањето ќе може да започне и ќе трае се до 4ти октомври.  Десетте фотографии со најмногу допаѓања ќе добијат вредносен ваучер од 500 денари кој ќе може да се искористи во Тина Вет. Добитниците на ваучерите ќе бидат објавени на 4 октомври во 12 часот.

Во текот на оваа кампања, производите наменети за миленичиња ќе можат да се купат по промотивни цени.

Светскиот ден на животните се прославува секоја година на 4 Октомври, со цел да се одбележи денот за подигнување на свеста за заштита на животните низ целиот свет.

Ве очекуваме заедно да го одбележиме денот за заштита на животните. Ве очекуваме во Рамстор Мол.

 

 

x

Check Also

Преубава: Поглед на пролетната колекција на H&M

H&M Studio ја претстави колекцијата за сезоната пролет/лето 2021, наслвена Treasure Forever. Премиум линија ...