Ранци од новата колекција на Desigual, толку се слатки и шик!

Барате ранец кој истовремено ќе биде модерен, впечатлив и пркатичен? Ги најдовме во колекцијата есен/зима 2019 на Desigual, достапна во продажба во мултибренд продавницата Fashion& Friends во Скопје Сити мол.

Шпанската модна марка Desigual повторно ни носи интересни модели на ранци на кои тешко може да се одолее. Совршени се за „кежуал“ модни комбинации, а со задоволство ги носиме и за почетокот на студентската или училишната година.

Во препознатливиот весел дух на брендот, и ранците зрачат со животна радост преку игрите на бои и форми, а повеќето се украсени со позитивни пораки.

Одберете го вашиот фаворит за весело да зачекорите во есенската сезона.

 

 

 

x

Check Also

Поглед на летната колекција на MASSIMO DUTTI

Топ моделот Грејс Елизабет е главно лице во новиот тренд водич на ...