Рене Зелвегер – ѕвезда на црвениот тепих

На 92-то издание на Оскарите, во театарот „Долби“ во Лос Анџелес, Рене Зелвегер го украде вниманието.

Освен непсорниот талент, преголемо чувство за стил покажа глумиците Рене Зелвегер која го доби Оскарот за најдобра глумица.

Каков сјај, Рене!

Победничката на Оскар за најдобра актерка, блесна со шминка во нијанса на праска и во креација на Ели Сааб. Бело- сребрениот фустан со разголена раменица, го носеше како вистинска ѕвезда.

 

x

Check Also

Гвинет Палтроу на летот за Париз со маска за заштита од коронавирус: „Веќе го живеев овој филм“

Селфито на холивудската ѕвезда и деловна жена, Гвинет Палтроу, предизвика лавина коментари. ...