Реплика на свадбениот фустан на Меган Маркл за 39 евра, и во големи броеви

Еден од најпродаваните фустани на Интернет моментно е репликата на свадбениот фустан кој го носеше Меган Маркл.

Модната марка Фешн Нова, направи одлична репика на свадбениот фустан на Маркл, дизајниран од Стела Мекартни. Секако, и во есенската колекција на Стела Мекартни беа достапни во продажба слични фустани, кои веднаш се распродадоа, но по вртоглава цена од 4.300 евра. Предноста на фустанот од Фешн Нова пак, е и во цената, но и во големите броеви.

Фешн Нова

Репликата-фустан од Фешн Нова чини само 39 евра, па не е чудо што е моментно најпосакуван и најнарачуван онлајн фустан. Повеќе за овој фустан на официјалната шопинг страница на Фешн Нова – ТУКА. 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...