Ретро-спортски: Нови модни парчиња од H&M

Спортската лежерна мода се врати во продавниците на шведската модна марка Х&М. Дизајнерите од Х&М за втората половина од летото ни нудат модни парчиња во кои ќе се чувствуваме навистина релаксирано.

Новата Divided линија на Х&М е претставена преку тренди водич насловен Ретро-спортски. Очекувано, доминира спортската мода, но иснпириана од силот на 80-те години.

Од маички со лого до модни парчиња со риги, карирани сукњички и сакоа,  памучни фустанчиња и патики кои се комбинираат со големи кружни обетки.

 

x

Check Also

Златни можности со златна картичка на Халкбанк

Поседувањето и користењето кредитна картичка е огромна предност која со себе носи ...