Ревијата на „Ла Перла“ пошик од онаа на „Викторија сикрет“

Дебито на колекцијата La Perla Couture беше повеќе шик од модната ревија на Викторија сикрет.

p123

Неодамна во Париз се одржа модното шоу на Ла Перла, а прекрасните девојки кои дефилираа во софистицирана секси долна облека не уверија дека вакви спектакли не се резервирани само за „Викторија сикрет“.

На модната писта се појавија и некои од девојките кои ги гледаме во ревиите на „Викторија сикрет“, но со многу поелегантен изглед. Меѓу моделите ѕвезди беа и Бразилката Изабел Гулар и Наоми Кемпбел.

p765

Еве 7 моменти од шоуто во кои јасно се гледа миксот на сексапилноста со врвната елеганција.

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...