Ријана ја објави првата книга со куп „must see“ фотографии

Пејачката и дизајнерка Ријана ја лансираше нејзината прва книга – визуелна автобиографија.

Книгата е во издание на Фаидон и содржи над илјада фотографии, а најголем дел од нив се досега необјавени и непознати за јавноста.

Автобиографијата има 504 страници, а вклучува и интимни фотографии од животот на пејачката како и од нејзините гламурни мигови.

  • Со голема возбуда ја споделувам оваа колекција на неверојатни фотографии. Благодарна сум и на талентираните фотографи и уметници кои соработуваа. Работевме на книгата повеќе од пет години и сега сум навистина среќна да ја споделам со сите, вели Ријана.

Во продолжение, погледнете дел од нив.

Бекстејџ на Anti World Tour, Мајами, 2016. Фотограф: Денис Леуполд

Diamonds World Tour, Порто Рико, 2013. Фотограф – Денис Леуполд.

Модна ревија на Кристијан Диор, Париз, 2014. Фото – Денис Леуполд

Сафари Јоханесбург, 2013, фото- Денис Леуполд

Новогодишна забава, Њујорк, 2014, фото Денис Леуполд

Ријана, приватна фотографија

 

 

 

x

Check Also

Дали Парис Хилтон е бремена? Одговорот доаѓа преку подкаст

По веста што вчера ги преполни „госип“ порталите, Парис Хилтон добива низа ...