Ријана, креативен директор на Пума

Кога е во прашање стилот Ријана има многу малку ривали. Пејачката од Барбадост многумина ја сметаат за најмоќна ѕвезда во 2014 година. А спортската марка Пума тоа го искористи.

„Пума“ и Ријана склучија договор не само таа да биде глобален амбасадор на марката, туку и креативен директор на женската линија.

Оваа одлука на Пума не е изненадувачка, по примерот на „Најк“ и „Адидас“, и оваа марка реши да се репозиционира од продажба на спортска облека во наметнување на животен стил.

 

x

Check Also

Енио Мориконе напишал проштално писмо: „На мојата сопруга Марија најболно збогум“

„Не сакам да ве вознемирувам“. Во тивок стил кој што го карактеризираше ...