Ријана – скаменета Медуза пред објективот на Дејмијен Херст (ФОТО)

Декемвриското издание на британскиот GQ го краси Ријана трансформирана во камена Медуза.

rijana 2

Фантастичната насловна страница реализирана од славниот фотограф Дејмијен Херст ќе ја одбележи јубилејната 25-годишнина на британското списание GQ.

rijana 1

За таа прилика, изборот падна на Ријана, трансформирана во скаменета Медуза.

rijana 3

Првите фотографии од сесијата ја покажуваат пејачката топлес, со круна од змии.

Списанието ќе излезе во продажба на 31 октомври.

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...