Ријана со две насловни страници на британскиот Вог

Насловните две страни на мајското издание на британскиот Вог ги краси Ријана. 

Пејачката и дизајнерка на спортска облека и козметика, Ријана, е фотографирана од Стивен Клејн, облечена во Барбери изглед на првата насловна страница. На втората насловна, таа носи палто од Мезон Маргиела и чипкасто боди од пролетната колекција на Savage x Fenty. 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...