Рио преку очите (и телото) на Алесандра Амброзио

Ангелот на Викторија сикрет и една од најубавите жени во светот, 33-годишната Алесандра Амброзио, за рекламната кампања на Викторија сикрет спонтано позира во еден од најсиромашните делови на Рио де Женеиро, Видигал Фавела.

aa346

И се разбира, метежот на улиците во сиромашниот кварт е веќе предизвикан, а мажите затекнати од необичната бикини-фотосесија не можат да престанат да зјапаат во убавицата.

Спонтаната фотосесија го постигна ефектот, а фотографиите брзо ги преплавија социјалните мрежи.

aa567

Алесандра разголена во бикини со црвен кармин и златен накит дополнително провоцира со лижавчето. И еве како изгледа во тој момент Рио.

aa343

aa44

aa34

aa11

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...