Riviera Dressing – Нов моден водич од H&M

H&M не води на југот на Франција со новиот треди водич насловен  ‘Riviera Dressing’.

За потребите на кампањата позира манекенката Оливија Сајмон. Фокусот е на шик и лесни модни стилови погодни за дневни излегувања и време поминато под сонце.

Новата колекција содржи трендовски блузички без ракави во живи бои и украсени со карнери, различни „кежуал“ модни парчиња од тексас, памучни фустанчиња во миди и макси должини…Секако, цветните принтови и ригите остануваат во игра.

Комбинирајте ги со рамни сандали и дискретно ѓерданче.

 

x

Check Also

Голема забава за 3тиот роденден на Скопје Мериот хотел

 Со голема прослава, бројни гости и креативен концепт што нудеше многу забава, ...