Роберт Де Ниро позира за новата колекција на Ermenegildo Zegna

Италијанската луксузна модна марка Ерменеџилдо Ѕења, препознатлива по машките костуми скроени по мерка, ја објави новата рекламна кампања за сезоната пролет/лето 2017.

Во кампањата позираат две големи филмски имиња – Роберт де Ниро и Мекол Ломбарди.

Колекцијата е насловена Defining Moments, а освен фотографии кампањата вклучува и краток филм во режија на Франчско Кароцини.

 

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...