Романтична летна колекција на & Other Stories

Модната марка & Other Stories ја лансираше летната лимитирана колекција дизајнирана од луксузни материјали меѓу кои доминира свилата.

Акцентот е на флоралниот принт, нежните нијанси, женствените модели и романтичноста.

Погледнете во продолжение дел од колекцијата.

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...