Романтични летни изгледи од &Other stories

Модната марка &Other stories ни носи романтични летни модели со новата колекција.

Новиот тренди водич е насловен Wild Flower, а акцентот е на флоралните принтови, моделите со предименизонирани или „паф“ ракави и плетените сандали.

Во колекцијата доминираат фустаните со миди должина, додека панталоните се со должина над глуждовите.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...