Роналдо е најдобар, ама овие се дефинитивно најубави!

Секако дека Роналдо го привлече вниманието  на медиумите како добитник на годинешната Златна топка, но очитe на јавноста не беа насочени само кон него.

ronaldo 4

Иако Роналдо му го зема тронот на Меси, нивните поубави половини во елегантни и секси изданија ги фрлија, барем на кусо, во втор план овие спортски легенди.

ronaldo 3

ronaldo 2Имено, Меси дојде во друштво на убавицата Антонела Рокуцо, а Роналдо со својата девојка топ-моделот Ирина Шаик.

ronaldo 1

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...