Роналдо и Џорџина уживаат на лускузна јахта на Сардинија

Убавиот, славен пар, е фотографиран на местото Ла Мадалена, на Сардинија (Италија) како се сончаат на луксузна јахта за време на краткиот одмор.

Двојката престојува во лускузниот хотел Мериот, а видени се и во реномираниот ресторан  La Scogliera”, на Андреа Орекиони, кој во своето гастрономско гнездо на Мадалена ги собира славните личности. Мените било на база на риба, а за пиење само минерална вода, без алкохол на масата.

x

Check Also

Версаче со ретро кампања и Хелена Кристенсен за празничната сезона

Супермоделот од 90-те години, Хелена Кристенсен заедно со мултимедијалната артистка Сара Бејкер ...