Розова пролет со BERSHKA

Пролетните модни парчиња, баш како и природата, ќе бидат шарени, енергични и весели. Таква модна енергија ни нои Бершка за пролет 2019 со новата колекција.

Додека модните трендови за пролет 2019 се прилично разнолични, сезоната на потопли денови сепак, ќе биде во знакот на силните бои, како жолтата, црвената и розовата.

„Фрлајќи“ поглед на првите модни парчиња кои пристигнуваат со пролетната колекција од Бершка, дизајнерите на оваа популарна модна марка ја форсираат розовата нијанса. Розова е и гардеробата, но розови се и модните додатоци и чевлите.

Погледнете во фотогалеријата.

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...