Руска пилотска диета: Најбрзо губење на килограми, но само за дисциплинирани

Смислена е во Русија, прилично е строга но затоа доведува до експресно губење на килограмите.

di2

Измислена е за воените пилоти да останат во добра форма, но диетата бргу го нашла патот кај широката публика. Се држи седум дена и брзо ги топи килограмите.

Правила

Секој ден се пијат осум чаши вода

На јадењата може да се додаде – зачини од билки, сол, црн пипер, лимон, оцет, соја, сенф и сос од домати.

1 ден

Појадок – кафе

Ручек – две јајца и домати

Вечера – 200 грама црвено месо и салата

2 ден

Појадок – кафе и тост

Ручек – 200 грама црвено месо и салата

Вечера – 150 грама шунка и јогурт

3 ден

Појадок – кафе и тост

Ручек – салата, домати и мандарини

Вечера – 100 грама шунка и јогурт

4 ден

Појадок – кафе и тост

Ручек – 150 грама сирење, јајце и морков

Вечера – овошна салата и јогурт

di1

5 ден

Појадок – 150 грама шунка, морков

Ручек – 250 грама варена риба, 1 домат

Вечера – 250 грама црвено месо

6 ден

Појадок – кафе и тост

Ручек – 250 грама печено пилешко, портокал

Вечера- 250 грама црвено месо

7 ден

Појадок – кафе и тост

Ручек – 200 грама црвено месо

Вечера – по желба до 500 калории.

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...