Постара, поубава – Шакира на јулската насловна на Ел (ФОТО)

„Вог“ ја диктира модата на насловните страници? Веројатно, да. За насловната страница на јулскиот број на списанието „Ел“ позираше Шакира.

Shakira-1

Во креации на Версаче и Дајан вон Фурстенберг, 36-годишната Шакира изгледа поубаво од кога и да е. А и малку да се одмориме од модното форсирање на Ријана и Бијонсе.

Shakira-3

Shakira-5

Shakira-6

x

Check Also

Лана Дел Реј на насловната на Максим: Со потемна коса ме сфаќаат посериозно

Лана Дел Реј позира во долна облека за декемвриското/јануарското 2014/2015 издание на ...