Сандра Стефановска в недела на Мис Гранд Интернешенал во Бакнгкок (ФОТО)

В недела вечер во Бангкок, Тајланд, за првпат ќе се одржи изборот за убавина Мис Гранд Интернешнал 2013.  Македонија ќе ја претставува 20-годишната Сандра Стефановска од Скопје.

sandra 4

Сандра веќе две недели престојува во Тајланд заедно со уште 90 девојки од исто толку држави од целиот свет и се подготвува за големото финале кое ќе се случи в недела.

sandra 3

Во 2012 година оваа наша убавица ја освои титулата Мис на Македонија за Мис Глоуб, а на изборот за Мис Глоуб истата госина се пласираше во финалето меѓу најубавите 10 девојки. Според поените од жири-комисијата тогаш го освои 6-то место.

sandra 2

Подоцна, на изборот за Мис на Медитеранот постигна голем успех освојувајќи го 4-то место, односно титулата трета придружничка.

sandra 1

Стефановска е членка на Модното студио Црнокрак кое ја има лиценцата за Мис Гранд Интернешенал за Македонија и кое се погрижи за нејзиното патување и престојување во Тајланд.

 

x

Check Also

Тага во модниот свет: дизајнерот Кензо Такада почина од коронавирус, ќе го паметиме по моќта на цветниот принт

Јапонскиот дизајнер Кензо Такада почина на 81-годишна возраст од компликации на коронавирусот. ...