Шанел и Вог форсираат необични комбинации на многу бои за 2014 година

Модната куќа Шанел заедно со Вог наметнуваат нов тренд – многу бои во секакви комбинации за 2014 година.

shanel 1

Насловната страница на февруарското издание на јапонскиот Вог ја краси топ-моделот Наташа Поли. За нејзиниот обоен изглед се погрижи модната куќа Шанел.

И Вог и Шанел најавуваат година во која ќе доминираат боите и тоа искомбинирани во најневеројатни комбинации. Всушност, се оди во комбинација со се друго, важно е да се обоено!

На фотосесијата се потпишува прочуениот француски моден фотограф Патрик Думаршелје.

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...