Сара Џесика Паркер позира во новите парчиња долна облека и пижами од Intimissimi

Уште минатата година, популарната италијанска модна марка за долна облека Intimissimi ја ангажираше глумицата Сара Џесика Паркер за лице во кампањите. И за кампањата за пролет/лето 2019, Џесика Паркер позира во Њујорк носејќи модни парчиња од новата колекција на Intimissimi.

Глумицата изгледа комфорно – шик во пижамите под кои се гледаат градниците – доминираат триаголните форми. Кај пижамите пак, се форсира сатенот како главен материјал, кој е пријатен за потоплите денови.

x

Check Also

Неделен хороскоп (16. до 22. септември): Топ знаци на неделата – Вага, Близнаци и Лав

Оваа седмица и планетата Венера и планетата Меркур ќе блескаат во знакот ...