Ве водиме во царството на слатките во Ница: кога колачињата се уметност…

Шарени колачиња за модно освежување!

slatki 3

slatki 6

Со традиција од 33 години, продавницата за колачиња, бонбони и чоколада „Канел“ во центарот на Ница е првата (и денес најславна) продавница на француската ривиера која на локалните жители и туристите им го „заблажува“ денот, па и животот.

slatki 21

И  покрај широката понуда на слатки, специјалитетите од ова поднебје се најбарани: Маслинките од Ница, Овошјето од Ница, марципаните во најразлични облици – како дизајнирани од врвни уметници, славните шарени колачиња Макарон, чоколада како уметнички дела во форма на риби, детски играчки, парички, скапоцени камчиња, морски и овошни плодови, кутивчиња со скриено (слатко) богатство…

slatki 20

 

 

Вредат за секое потрошено евро на нив, секако со строга конторла на желбите, во случај да не посакате да купите и пробате се!

slatki 18

slatki 15

slatki 13

slatki 11

 

 

 

slatki 5

 

slatki 1

x

Check Also

Празничен шопинг: Во Carter`s & OshKosh! попустите се сè уште во тек

Почувствувајте ја магичноста на празничниот шопинг – израдувајте ги најмилите со ново ...