Scandal a Paris, нов женски парфем од Жан Пол Готје

Рускиот супермодел Ирина Шаик е главно лице во кампањата за новиот парфем од Жан Пол Готје, насловен Scandal a Paris.

Парфемот Scandal a Paris е трета верзија од серијата „Скандал“ на Готје, по двата бестселери лансирани пред него.

Мирисот е опишан како овошен со ноти на јасмин, мед и крушка, а шишенцето е препознатливо и во стилот на Готје – женски нозе на капачето, додека шишенцето е во светло-виолетова нијанса.

Едвја чекаме да го пробаме.

 

x

Check Also

Маникир: Џенифер Лопез ја врати во мода неон-сината боја на нокти

Поп ѕвездата промовира нова мода на нокти за есенската сезона – темносиниот ...