Се или ништо: Колекцијата на Елбаз ја слави 125-годишнината на Ланвен

Израелскиот моден креатор Албер Елбаз кој веќе цела деценија е креативен директор на луксузната модна марка Ланвен, со елегантна модна ревија во Париз ја прослави 125-годинината од постоењето на француската марка.

Познати лица во првите редови

Познати лица во првите редови

Познати лица во првите редови, но и на модната писта. Колекцијата за сезоната пролет/лето 2015 година на Ланвен ја носеа селективно избрани манекенки од страна на Елбаз кој смета дека елеганцијата не е само во облеката туку и во личноста која таа облека ја носи. Така на модната писта во новите креации на Ланвен се појавија Амбер Валета, Виолета Санчез, Наташа Војновиќ и Кирстен Овен, речиси без шминка на лицата.

l1

Се или ништо – тоа беше мотото за кое се држеше Албер Елбаз создавајќи ја новата колекција која го слави 125-годишниот јубилеј од основањето на модната марка Ланвен.

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...