Се омажи поранешната девојка на принцот Хари, венчаницата била изработувана 640 часа

Славната пејачка Ели Гулдинг (32), на јавноста позната како поранешна девојка на принцот Хари, се омажи за трговецот и галерист Каспар Џоплинг. Луксузната свадба го привлече вниманието на светот.

На свадбената церемонија присуствувале бројни познати чиности меѓу кои и глумецот Орландо Блум, пејачката Кети Пери, принцезата Еугенија, а иако се очекувало присуство на војвотката и војводата од Кембриџ, сепак Кејт Мидлтон и принцот Вилијам не дошле.

Најголемо внимание предизвикала венчаницата која ја носела Ели, со долги ракави и А-крој, која била рачно изработувана 640 часа.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...