Се отвори „Маша и Медо“ – продавница за деца!

 

На голема радост на сите родители и нивните деца неодамна во населбата Аеродром се отвори продавницата за деца Маша и Медо. Место каде отсега можат да се купат производи од реномираните производители на детски колички и седишта RECARO, COSATTO и ТHULE.  Во продавницата има широк асортиман на детски производи кои ги карактеризира висок и проверен квалитет, одличен дизајн со многу различни бои, дезени и текстури.

img_6132

Станува збор за производи кои гарантираат безбедност, и пред сè комфорт за децата. Асортиманот има за цел да понуди опрема и додатоци за вашите најмали со врвен квалитет со кои тие ќе имаат безгрижно и палаво детство, а вие ќе се чувствувате дека сте го направиле најдобриот избор кога е во прашање нивната безбедност.

img_6120

img_8130

„Кога размислувавме да ја отвориме продавницата појдовна точка ни беа нашите лични потреби кои како родители ги имаме кон нашите најсакани. Како родители нормално е да се грижиме за нивната безбедност и комфор па во изборот на брендовите и производите сакавме тоа да бидат веќе докажани брендови и производи кои ги заслужиле позитивните критики“   изјавија на отворањето сопствениците.

https://www.facebook.com/masaimedostore/?__mref=message_bubble

x

Check Also

На слончето на Халкбанк му треба име! Биди кум на новата маскота за Детско штедење и можеш да добиеш 10.000 ден

Во октомври, месецот на штедење, Халкбанк ја претстави својата нова маскота за ...