Се враќа IVY PARK, соработката меѓу Бијонсе и Адидас

 

Бијонсе на својот Инстаграм профил ја најави новата соработка со Адидас, под името кое веќе е познато, IVY PARK. Модните познавачи велат дека новите Адидас патики, Sleek 72, ќе бидат „маст хев“ за претстојната сезона.

View this post on Instagram

IVY PARK January 18

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

IVY PARK се роди во 2016 година (и првично беше создаден со Рибок), а девизата е славење на жената, на телото, на движењето како чин на моќ и сила.

И овојпат, станува збор за современа спортска облека дизајнирана со одбрани материјали.

View this post on Instagram

IVY PARK January 18

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

View this post on Instagram

IVY PARK January 18

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

x

Check Also

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен ...