Секирарски фантастичен на Фешн селекшн во Белград (ВИДЕО)

Креациите на Ненад Секирарски бездруго оставија печат на 23. издание на Фешн селекшн во Белград.

Пред публиката во Белекспоцентар македонскиот креатор Ненад Секирарски ја претстави колекцијата за сезоната есен-зима 2013/2014 година.

20-годишнината од неговата работа беше успешно одбележана, а зрелоста на креациите само беа потврда за искуството.

 

x

Check Also

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на ...