Секси фармерките на Кјара Ферањи го „урнаа“ Инстаграм

Кјара Ферањи, неприкосновена кралица на социјалните мрежи, овојпат да го привлече вниманието со специфичен пар фармерки за кои тврди дека ќе бидат нов тренд за пролет/лето 2020. Но, изгледа дека сите не ја прифатија веста со задоволство.

Ја видовме Кјара Ферагни, во последните објавувања на Инстаграм, честопати како носи многу „посебен“ пар фармерки. Панталоните, всушност, се отворени на страните и се „држат“ само на ланци што ги прават неверојатно секси.  Ова е модел ЕБ Деним со вредност од 275 долари.

На првата фотографија споделена на социјалните медиуми, таа е во топлес издание и носи модел од светол тексас, додека во вториот пост, таа носи црн модел со ланци на страните, но во комбинација со едноставна црна маичка.

Бројни беа коментарите за новиот тренд што го започна Кјара Ферањи: „Вие сте мајка, треба да се покриете повеќе“, „но дали облекувате долна облека?“, „Престанете да се фотографирате“. „Срамота, без долна облека“….Ферањи пак ја досоли ситуацијата: „Обично носам потпетици.“

Но да ги оставиме негативни коментари настрана. Модната „кралица“ за неколку часа собра речиси 450 илјади лајкови и околу 2.500 коментари.

 

x

Check Also

Збогум на дизајнерот на чевли, Серџо Роси

Италијанскиот дизајнер на чевли Серџо Роси почина на 85 годишна возраст. Позитивен ...