Селест Барбер, икона на убавина што треба да ја следите од изолација на Инстаграм , ќе ве насмее до солзи!

Со нејзината неверојатна самоиронија, австралиската комичарка Селест Барбер вреди да ја следите на Инстаграм доколку сакате да се насмеете во деновиве на изолација. Сигурни сме дека ќе ве расположи.

На последниот пост таа ја имитира супермоделата Бела Хадид.

Селест Барбер, речиси секојдневно ги забавува своите над 7 милиони следбеници, имитирајќи ги позите на славните личности, од Џенифер Лопез до Емили Ратајковски, и бројни други манекенки. При тоа, Селест покажува исклучителна смисла за хумор, а истовремено испраќа позитивна порака за прифаќање на сопственото тело, во кое таа очигледно се чувствува одлично. 

Пронајдете ги разликите. 

x

Check Also

Свечено отворање на новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која ...