Селин Дион покажа што е  уметност на уличниот стил 

Макро цветови на розов материјал – вакво е здолништето кое го облече Селин Дион. Пејачката ја поздравува пролетта, и носи бран на добро расположение.

Селин Дион среде Менхетен навистина одржа лекција по уличен стил, благодарение на креацијата од Оскар дела Рента која припаѓа на колекцијата есен/зима 2020/21 година.

Изгледот е заокружен со бели високи чизми од Ралф Лорен.

 

 

 

x

Check Also

Меган Маркл критикувана од Холивуд за документарниот филм на Дизни: Непотребно помпезна, како патка во езерце…

Војвотката од Сасекс беше студено пречекана од филмските критичари: таа беше наречена ...