Селин Дион во стил од 60-те години како Твиги

Пејачката му оддава почит на на градот со облека со цветен принт кој потсетува на расположението од 60-те години.

Модна авангарда на моментот? Селин Дион нaвистина е авангардна со тоа што го носи, враќајќи не на стилот на шеесеттите години на минатиот век. Во вакво издание пејачката се појави во Њујорк.

На 51-годишна возраст, Селин Дион е се повљубена во модата. А, знае и да одбере. Облеката која овојпат ја носи е од колекцијата Moncler Genius 8 на Ричард Квин, за сезоната есен/зима 2020/21. 

Интересно е што слични модели можевме да видиме кај популарната манекенка од 60-те години, Твиги. 

x

Check Also

Меган Маркл критикувана од Холивуд за документарниот филм на Дизни: Непотребно помпезна, како патка во езерце…

Војвотката од Сасекс беше студено пречекана од филмските критичари: таа беше наречена ...