Септемвриско издание: Вог конечно ги врати супермоделите на насловна

За првпат после подолго време, Вог ги врати супермоделите на насловната страница на своето најважно септемвриско издание.

v2

„Облеката беше посекси, музиката беше побрза, а девојките одеа поцврсто“, еднаш напиша Мајкл Карл во колумната за Венити Фер, на најоригинален начин објаснувајќи ја модата на 80-те години кога подемот на супермоделите беше огромен. Но времињата се сменија, а модата стана опседната со познатите личности.

За првпат после подолго време, Вог ги врати супермоделите на насловната страница на своето септемвриско издание. Веројатно знаете, септемвриското издание е секогаш најголемо, најтиражно и најочекувано зашто ги најавува трендовите на есенската сезона. А во последниве години најважната насловна страница на модната библија ја добиваа славните глумици и пејачки – Џенифер Лоренс (2013), Лејди Гага (2012), Хали Бери (2010), Чарлиз Терон (2009).

v1

На насловната страница на септемвриското издание на Вог најпосле блеснаа трите убавици Џоан Смалс, Кара Делавињ и Карли Клос.

 

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...