Сезона на мантили: H&M има супер модели по цена од 30 до 50 евра

Пролетната сезона е пред нас, а пријатните температури лесно ќе не убедат да го надополниме гардероберот со најнеопходното модно, пролетно парче – мантилот.
Модната марка H&M веќе ја лансираше богатата колекција на мантили за различни вкусови. Од класични до трендовски модели, различни нијанси до прифатливи цени – сите адути за добар мантил се на страната на оваа популарна модна марка.
Овие вечни модни парчиња секако ќе ја направат секоја модна комбинација поелегантна, а вам ќе ви донесат доза на француски шик.
За оние кои ги следат трендовите – оваа сезона се носат подолги мантили во силни нијанси.
Во фотогалеријата, погледнете некои од мантилите достапни во продажба во H&M.
x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...