спрингфилд

Сезона на мантили: Одбравме два модела од SPRINGFIELD и MANGO

Сезоната на мантили почнува. Времето полека се разубавува, а палтата во следниве денови убаво ќе ги спакуваме на горниот дел од гардероберот. Најдовме модел на мантил со кој ќе ја дочекате пролетта?

спрингфилд

Ние најдовме. И тоа два модела во неутрални нијанси, кои одлично се комбинираат со останатиот дел од гардеробата, а може да се носат во секоја пригода. Првиот е од колекцијата пролет/лето 2019 на Манго, а вториот од новата колекција на Спрингфилд. Достапни се во продажба, а може да ги купите и преку официјалната онлајн страница на Фешн Груп – ТУКА. 

А, и цените се супер!

манго

манго

спрингфилд

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...