Шаде ги израдува своите фанови со нова песна (ВИДЕО)

Композиторката и пејачка Шаде ги изненади своите фанови со нова песна насловена Flower of the Universe.

Песната е балада и е дел од дизниевиот филм „A Wrinkle in Time“.

Инаку, Шаде немаше објавено песна повеќе од седум години, односно од нејзиниот последен музички албум, во 2010 година, Soldier of Love.

Погледнете го видеото.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...