Шарено лето со ZARA: силни бои и цветен принт во фокусот

Силните ведри бои заземаат главно место за сезоната лето 2021 година, а Зара со својата нова летна колекција ги истакнува живите отпечатоци и нијанси.

За колекцијата позира моделката Ребека Леј Лонгендике. Колекцијата  се карактеризира со макси цветни принтови, металик плетена облека и модели со „спуштени раменици“. Нијансите се преземени од стилот од 60-тите години. За ова лето Зара жената носи сандали со отворени прсти, како и шноли во косата.

Во продолжение погледнете дел од колекцијата.

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...