Шарлиз Терон е морска сирена за Dior J’adore Injoy

Глумицата Шарлиз Терон е заштитно лице на рекламната кампања на Диор за новиот парфем J’adore Injoy.

Јужноафриканската убавица позира пред објективот на Жан Батист Мондино и изгледа како сирена која излегла од морето, наросена со злато од сончевите зраци.

Новиот парфем од Диор ги носи препознатливите состојки на неговите претходници, но сега е освежен со ноти на јасмин и праска.

За потребите на кампањата е снимено и видео.

x

Check Also

Совети за совршена шминка според формата на очите

Не постои универзален начин на шминкање, особено кога станува збор за очи. ...